У природних умовах ротала Бангладеш росте у водоймах Південної Азії. Найчастіше цю рослину можна зустріти в Бангладеш, завдяки чому рослина і отримала свою назву. Цей вид ротали з'явився на нашому ринку порівняно недавно, але рослина вже здобула популярність серед акваріумістів завдяки своєму декоративному вигляду. Незважаючи на те, що рослина невибаглива, проте її ще досить рідко можна зустріти в колекціях акваріумістів.
Rotala sp. "Bangladesch" має листя вузької форми салатного кольору. У місцях великої освітленості верхівка рослини набуває привабливого червоного забарвлення. Коренева система слабка. Рослину можна вирощувати як вільно плаваючим у товщі води, так і висадженим у ґрунт. Друге краще, тому що в цьому випадку ротала буде виглядати значно красивіше. В акваріумних умовах висота куща сягає 20 см.
Висаджувати в акваріумі роталу бангладеш бажано невеликими групами на середньому або задньому плані акваріума. У цьому випадку рослина створює чудове зелене тло, яке відмінно гармонує на тлі інших рослин.
Параметри води мають бути такими: температура 25 - 27 ° C, жорсткість dH 2-12 °, кислотність pH 7,0-8,0. Необхідна фільтрація води від дрібної суспензії, яка осідаючи на листя рослини сильно псує їх зовнішній вигляд, а в деяких випадках призводить до їх відмирання. Так само потрібне систематичне підживлення рідкими мікродобривами, що містять у своєму складі залізо, які сприятимуть прискореному зростанню рослини та пишності його форм.
Основною ж вимогою для успішного зростання ротали Бангладеш є правильно вибране освітлення. Воно має бути яскравим, інтенсивністю від 0,5 Вт/л. Слід сказати, що рослина зовсім не переносить затінення і не може рости в тіні інших рослин. Про правильність обраного освітлення можна судити по фарбуванню молодого листя рослини, яке має бути рожевого кольору. Тривалість світлового дня рекомендують не менше 12 годин на добу (але у нас чудово росте і за 8-ми годинного світлового дня).
За дотримання всіх необхідних параметрів води та освітлення рослина росте досить швидко.
Розмножується ротала Бангладеш живцюванням стебла. Живець повинен мати довжину не менше 5 см. його найкраще брати з середини стебла і на ньому обов'язково повинен бути присутній бічна втеча. Цей живець висаджують у ґрунт притиснувши невеликим каменем. Після деякого періоду адаптації він укорінюється і починає зростати.
|