У ротали індійської тонке стебло, що слабко гілкується, від якого відходять дрібні нерозгалужені білі корінці. Залежно від умов, рослина має різну форму та колір листя. Зазвичай у нижній частині стебла листя дрібні чи його немає взагалі. Вище, у міру наближення до поверхні води, листя стає великим, соковито забарвленим, знизу рожеві.
Рослина, що з тих чи інших причин спливла до поверхні води, незабаром втрачає зовнішню привабливість - дрібніє листя і деформується стебло. Однак у плаваючої на поверхні води ротали утворюється велика кількість корінців, тому недавно придбані рослини не варто відразу ж висаджувати в грунт, дайте їм деякий час поплавати. У цьому випадку живці краще укорінюються.
У разі вологої оранжереї утворюються густі куртини. Висаджені в акваріум на добре освітлене місце, вони продовжують своє зростання.
Цвіте ротала рідко. Дрібні рожеві квітки знаходяться на повітряних пагонах у пазухах листя.
Висаджувати рослину найкраще біля заднього скла великими масивами або в центрі композиції, але кілька десятків стебел у вигляді "свічок", які можуть виконувати функції "сильних точок".
За оптимальних умов культивування яскраво-рожеві вертикальні штрихи ротали контрастують із зеленню підводного саду.
|