Досить складна у змісті рослина. Навіть у добрих умовах іноді раптово перестає рости. Хороший зовнішній вигляд рослини можливий лише за низького вмісту нітратів.
Для здорового розвитку необхідні освітлення високої інтенсивності та поживний ґрунт. Нестача мікроелементів призводить до збліднення листя. При нестачі заліза, листові пластинки набувають жовтуватого відтінку.
Коли кількість поживних речовин достатня, рослина перетворюється, набуваючи неповторної колористики: лицьова поверхня листя за один-два дні набуває яскраво-зеленого кольору і одночасно просвічує червоної, майже фіолетової почервоніння тильного боку.
Еустераліс виглядає розкішно, коли доростає до поверхні води. Після відділення верхівки втечі на частині, що залишилася в грунті, формується безліч бічних пагонів. Їх необхідно проредити, оскільки згодом листові мутовки на них подрібнюють.
Стебло рослини дуже крихке, тому при пересадці потрібно бути уважним. Щоб пагони не заважали один одному, їх слід висаджувати поодинці і на достатній відстані один від одного.
У добрих умовах росте швидко.
Недолік: еустераліс має неприємну властивість змінювати точку зростання через 10-15 см довжини стебла, "злам" відбувається через незначні погіршення умов утримання.
Розмноження: живцями. Після того, як еустераліс досягне поверхні води, рівну верхівку завдовжки 10-15 см відрізають і висаджують у ґрунт. Материнська рослина після обрізання верхівки, дає якісні пагони, лише за дуже хороших умов утримання.
|