Хеміантус Куба - одна з найменших у світі акваріумних рослин із листочками міліметрового розміру. Якщо його закріпити на маленьких каменях за кілька сантиметрів один від одного, рослина швидко пошириться і закриє дно подібно до килима.
Хеміантус - дуже невибаглива та дуже приваблива рослина для переднього плану в маленьких акваріумах.
Знайдено на Кубі на захід від Гавани.
Необхідні умови для активного зростання хеміантуса куби:
1. Світло
Світло має бути не менше 0,5 W (вважаються тільки лампи T5 або T8) на один літр об'єму, якщо світла мало, куба дрібніє і витягується в довжину. При надто слабкому освітленні припиняє своє зростання. При нестачі освітлення рослина витягується і висота килимка стає більше 3 см. Якщо такому килимку повернути достатнє освітлення, він знову щільно притискається до ґрунту і не перевищує 3 см, стелиться по дну.
2. Поживний ґрунт
Для отримання красивого рівного газону ґрунт повинен бути обов'язково дрібною фракцією. У поживному ґрунті росте швидше та щільніше.
3. Течія та фільтрація
Любить хорошу течію та фільтрацію, а також регулярні заміни води. Якщо вода застоюється і застаріває зупиняє свій зріст. При недостатній фільтрації куба покривається водоростями та втрачає свою привабливість.
4. Добрива
Дуже важлива частина. Обов'язково наявність рідких залізовмісних добрив у воді та обов'язково точного дозування добрив: якщо добрив та поживних речовин у воді занадто мало – листочки стають блідими та сильно жовтіють. Втім, при додаванні добрив знову швидко повертають зелений колір. Якщо добрив у воді занадто багато куба починає темніти і дрібніти, може перестати рости, у цьому випадку потрібно зробити перерву з додаванням добрив і підміну води.
5. Параметри води
Якщо вода з рН більше 7,5 (зміщується у бік лужного середовища) листочки розчиняються, при pH від 6,5 до 7 міхурить навіть без СО2.
6. CO2.
За загальних добрих умов взагалі вимагає СО2 і активно зростає без нього. З CO2 активно міхурить і килимок виходить блискучим від бульбашок кисню.
7. Посадка рослини
Слід обрізати занадто довге коріння і розділити килимок на дуже невеликі групи рослин. Для того, щоб куба не спливала, є два способи посадки:
1) Якщо садити кубу групами рослин, необхідно зробити поглиблення в грунті, посадити туди групу і засипати грунтом, залишивши зовні лише кілька листочків. Підходить для великих обсягів засадки із щільністю посадки рослин не більше 2 см між групами.
2) Садити кожну рослину окремо тонким пінцетом, утоплюючи все стебло в грунті, на поверхні залишаючи тільки верхівки. Щільність посадки може бути менше ніж 1 см між стеблами.
8. Догляд
Відмінно переносить стрижку "газону" і росте після стрижки густіше та щільніше. Практично не потребує сифонів. Не варто дозволяти кубу розростатися поверх себе і вчасно стригти такі пагони. Якщо дизайн дна планується гірками, то куб легко затягне і таку нерівну поверхню шикарним зеленим килимом.
|