Папороть бажано розташовувати біля грота, на камінні та корчі. З часом приростаючи до декорацій, ця рослина істотно перетворює внутрішній дизайн акваріума.
Поверхня на якій планується вкоренити кущ папороті має бути пористою. До неї кореневища папороті підв'язують нейлоновою ниткою, яку після того, як рослина вкорениться на субстраті, обрізають і прибирають. Можна висадити кущ і на ґрунт для чого достатньо притиснути його до нього невеликим каменем. В цьому випадку потрібно постійно контролювати, щоб різоїди папороті не були покриті грунтом, тому що в цьому випадку вони починають загнивати і з часом рослина пропадає.
У деяких кущів нижня сторона листя покривається чорними плямами. З цього приводу не варто панікувати, оскільки це так звані спорангії – статеві органи рослини, а не симптоми якоїсь хвороби.
Параметри води: температура 20-28 ° С,
жорсткість dH 4-20 °,
кислотність pH 5,5-7,4.
Для прискорення росту бажане підживлення CO2 (3-5 мг/л).
Цей вид папороті можна вирощувати в акваріумах із солонуватою водою.
Освітлення переважно слабке, інтенсивністю близько 0,3 Вт/л.
Якщо яскравість освітлення знизити проблематично, то в цьому випадку потрібно висадити на поверхні води кущі плаваючих рослин, наприклад, піст, які будуть природним світлофільтром і в тіні, яких мікросорум крилоподібний тризуб буде чудово почуватися.
|