Від свого попередника anubias barteri var. nana Gold відрізняється насамперед незвичайним золотистим забарвленням свого листя. Причому яскравий золотистий колір мають молоде листя, яке в міру зростання набуває яскраво-зеленого забарвлення.
Швидкість росту дуже повільна і часом потрібно кілька років, щоб рослина досягла свого максимального розміру. Листя живе кілька років. Розмір куща сягає 10 см.
Карликовий золотистий анубіас бажано висаджувати на передньому плані акваріума, де він чудово гармоніюватиме на тлі інших рослин. Можна кущ не висаджувати в ґрунт, а просто закріпити його на корчі або великому камені підв'язавши його до них нейлоновою ниткою або ліскою, а після того, як рослина зміцниться на ньому, можна буде прибрати. При висадженні рослини в грунт потрібно мати на увазі, що дуже часто коріння в грунті починає гнити, тому потрібно заглиблювати їх в нього потрібно не сильно.
Утримувати цю рослину можна в загальному акваріумі практично з будь-якими рибами, оскільки травоїдні риби практично не їдять. Ідеальною глибиною висаджування куща вважається 30 см.
Параметри води такі: температура 22-28°С, жорсткість dh 1-20°, кислотність pH 5,0-9,0. Бажане підживлення мінеральними добривами та CO2.
До ґрунту рослина невимоглива, тому що її коріння може взагалі стелити поверх нього. Найкращим ґрунтом є середній за розмірами гравій. Під коріння бажано покласти грудочки глини та торфу.
Освітлення середнє, інтенсивністю близько 0,4 Вт/л. Потрібно відмітити, що від яскравості освітлення сильно залежить забарвлення листя рослини і тут доведеться поекспериментувати з інтенсивністю освітлення, щоб підібрати його так, при якому листя анубіасу виглядатиме найбільш привабливо. Чим яскравіше освітлення, тим жовтішим стає листя. Необхідно стежити, щоб листя рослини не обростало водоростями, які будуть не тільки псувати їх зовнішній вигляд, але і можуть призвести до їх загибелі. Тривалість освітлення близько 12 години на добу.
|