У лобелії кардиналіс стебло довге і м'ясисте. Листорозташування чергове. Листова пластина овальної або ланцетної форми, на тонких черешках, із загнутими донизу верхівками, зеленого або світло-зеленого кольору, довжиною до 7 см, шириною до 3 см. Знизу листа чітко помітні 9 жилок. При яскравому освітленні нижня сторона листя стає фіолетово-червоною.
Коренева система лобелії кардинальської складається з мочки товстих, коротких, білих коренів. Квітки лобелії розпускаються гарними пурпуровими суцвіттями. Період цвітіння з липня до жовтня. У природі кардинальська лобелія виростає до 1,2 м заввишки.
Лобелія кардинальська підходить для утримання в палюдаріумі, акватераріумі, а також в оранжерейному або присадибному ставку.
У хороших умовах швидко досягає поверхні води, виходить у повітря і починає цвісти.
В акваріумі верхівку рослини найкраще прищипувати, щоб вона давала бічні пагони і набувала дуже гарного вигляду.
Висаджують кардинальську лобелію вздовж бічних стінок і в задній частині акваріума.
Параметри води для оптимального вмісту кардинальської лобелії: жорсткість 5-15°, рН 6.5-7.2, температура 20-26°С.
Освітлення необхідне яскраве, інакше листя рослини починає жовтіти. Потужність люмінесцентних ламп типу ЛБ повинна становити 0,5-0,7 Вт на 1 л об'єму, також корисна щоденна 2-3-годинна досвітка лампами розжарювання потужністю 25-40 Вт, розташованими над рослиною. Тривалість світлового дня близько 12 години.
Лобелія кардинальська добре реагує на регулярну заміну води та внесення рідких добрив.
Коренева система рослини розвинена слабо і служить лише фіксації рослини у грунті.
Розмножується кардинальська лобелія насінням і розподілом стебла, на якому завжди є придаткові корені, що сприяють швидкому вкоріненню рослини.
|