Поширена Бакопа каролінська у водоймах Атлантичного узбережжя Південної та Центральної Америки.
Бакопа каролінська являє собою довгостебельну рослину з яскраво-зеленим соковитим овальним листям довжиною до 2,5 см, розташованим на стеблах попарно.
Рослина дуже невибаглива, швидко розмножується і тому поширена в акваріумістів. У штучному водоймищі росте протягом усього року.
Утримувати бакопу можна в помірно теплому та тропічному акваріумах. Задовільно зростає за температури 20-26 °С. У холоднішій воді зростання сповільнюється і старе листя починає підгнивати. Бакопа каролінська віддає перевагу м'якій воді з нейтральною або слабокислою реакцією. При жорсткості води більше 6-8 ° рослина стає дрібнішою, іноді у неї деформується листя. Вода може бути свіжою та старою. Накопичення органічних речовин в акваріумі не гальмує вплив на зростання рослини. Листя бакопи досить стійкі до обростання та осідання органічних та мінеральних частинок.
Освітлення переважно яскраве. У глибоких акваріумах бакопа погано почувається передусім від нестачі світла. При глибині акваріума більше 30 см її краще розмістити в окремій мисці на бічній поличці, піднятій ближче до освітлювачів, або створити бічне підсвічування. Природне, а особливо розсіяне сонячне світло дуже корисне рослині. Для штучного освітлення найкраще застосовувати люмінесцентні лампи типу ЛБ, можливе застосування ламп розжарювання. Потужність ламп підбирається індивідуально. Штучне та природне світло можна комбінувати в будь-яких варіантах. Тривалість світлового дня бажана щонайменше 12 годин.
Грунт акваріума може бути помірно замуленим. Більшу частину живлення бакопа отримує безпосередньо із води. Коренева система рослини розвинена слабо. Як субстрат слід використовувати пісок або дуже дрібну гальку, укладену шаром товщиною 2-4 см. Додаткове мінеральне підживлення не потрібне, рослині зазвичай вистачає поживних речовин, що надходять зі свіжою водою і кормом для риб. Бакопу дуже легко розмножувати живцюванням стебла. Верхівкові пагони довжиною 10-15 см можна висаджувати безпосередньо в ґрунт, не очікуючи появи коренів. Нижню мутовку листя при цьому заглиблюють. Через нетривалий час біля основи листя з'являються коріння.
Найкраще каролінську бакопу вирощувати в невеликій ємності або в неглибокому акваріумі (глибиною до 25-30 см).
Бакопа - рослина болотяна, здатна жити в товщі води. Вона значно краще росте у вологій оранжереї чи палюдаріумі у напівзатопленому стані. При яскравому освітленні, температурі 24-30 ° С і живильному ґрунті з великою кількістю органіки бакопа дуже швидко розростається та зацвітає красивими блакитними квітами. Взяті з оранжереї пагони можна поміщати в акваріум. Зміну умов зростання (затоплення чи перехід із води повітря) рослин переносить добре.
|