Ейхорнія блакитна може рости в товщі води, а можете її спробувати вкоренити в акваріумному ґрунті. Ця акваріумна рослина з довгим стеблом вздовж якої розташоване листя, і в залежності від того, де вони ростуть, під водою або над, змінюється їхній зовнішній вигляд, розташування на стеблі. Поки стебло прагнути вгору до неба, листя утворюється вузьколінійне, ширина їх до одного сантиметра, кінчики яких притуплені, розташовані по черзі, довжина листя велика - 15 см. А от коли стебла виходять з води і стелиться у поверхні, листя ейхорнії перетворюються, у них черешок, змінюється форма - стають овально-закругленими, листова пластина стає ширше, мало не квадратною - 7 на 8 см. Колір стебел і листя ейхорнії блакитної - соковито-зелений.
Ця рослина досить велика - його висота може становити 60 см, зарості його потребує досить великому акваріумі, в якому багато місця для довгого листя. У міру розвитку та зміцнення ейхорнію може виганяти квітконос, утворюється суцвіття з не дуже дрібних квіток, їх колір темно-блакитні.
У якому акваріумі вирощувати ейхорнію блакитну, відповідь проста - у великому, і чим більше, тим краще. Адже як ви зрозуміли, ця акваріумна рослина має масивне стебло, велике листя, і йому потрібно досить багато простору. Можливо, тому воно не дуже поширене в акваріумах.
Найкращі умови зростання эйхорнии такі – жорсткість акваріумної води 2 – 16°, рН 4 – 7, температура 18 – 28 °З. Такі характеристики води може підтримувати в акваріумі навіть акваріуміст-початківець, встановити фільтр і підтримувати його в робочому режимі теж не проблема, тільки вчасно його чистіть, міняти щотижня воду - теж обов'язок кожного, хто себе поважає. Загалом нічого такого екстраординарного чи дивовижного для цієї акваріумної рослини робити не потрібно.
Грунт - пісок, з глиняною крихтою, яка і виконує підживлення рослини, можна вносити мінеральне підживлення, але чи це сподобатися рибкам, сумніваюся.
Світло - яскраве, потужне, по-перше сама рослина світлолюбна, по-друге, добре розвинена ейхорнія - досить велика мешканка акваріума, а якщо її вдалося розвести і вона утворила зарості, то досить суттєва площа акваріума опиняється в тіні. Коли встановлюватимете освітлювальні прилади – потужність люмінесцентних ламп має становити мінімум 0,7 Вт/л.
|