Мирна, активна зграйна рибка.
Яскравість червоної цятки на голові залежить від умов утримання. У стані стресу, або невідповідних параметрах води – колір блідне. У хороших умовах – колір стає насичено яскраво рубіновим.
Підійде як досвідченому акваріумісту, так і початківцю.
Особливості рибки родостомус
Рекомендована температура води – 23-26.
В акваріумах можуть зростати до 5 см
Об'єм акви, що рекомендується, - від 60 літрів на зграйку з 6-8 рибок.
Стателозрілими стають до 6-8 місяців.
Тривалість життя до 5 років залежно від умов утримання.
Не псують рослини
Бажано утримувати у м'якій воді.
Родостомус вирощування та догляд
Обов'язкові укриття - корчі, гроти, трубки. Безліч рослин. Тоді рибки почуватимуться спокійно і порадують вас яскравим забарвленням.
Потрібен акваріум рекомендованих розмірів, з гарною фільтрацією та регулярними підмінами води. Щотижня промивати губки внутрішнього чи зовнішнього фільтра. Регулярний догляд за станом акваріума не дозволить накопичуватися в акваріумі азотистих сполук і сприятливо позначиться на самопочутті рибок.
Як ґрунт - пісок або дрібна галька
Дуже корисно помістити в акваріум натуральний корч - вона виділяє у воду гумінові речовини, які покращують самопочуття та імунітет рибок, і роблять довкілля наближеним до природного по максимуму.
Акваріум краще закрити кришкою, щоб уникнути вистрибування риб.
Родостомус сумісність з іншими рибами
Миролюбні рибки добре поєднуються з невеликими зграйними рибками - розборами, неонами, тетрами, псевдомугилями, тернеціями, даніо, райдужницями, вишневими барбусами.
Можна містити разом із скаляріями та дискусами.
У нижній шар акви можна поселити коридораси, отоцинклюси, севільї.
Не рекомендується утримувати з креветками неокардинками – можуть розкуштувати та почати полювати на малька креветок. Більших креветок, наприклад Амано, не чіпають.
|