Чорний неон має невисоке, злегка плескате з боків і витягнуте тіло. Довжина не перевищує 4 см. Черевце сріблясте, спинка оливкова. З боків тіла від зябрових кришок до хвоста тягнуться дві смужки. Нижня - широка, з розмитим нижнім краєм, пофарбована в чорний колір, верхня - вузька, блискуча, з блакитним відливом. У цій смужці розташовуються особливі пігментні клітини з високою здатністю, що відбиває, саме тому в відбитому світлі вона «спалахує».
Хвіст дволопатевий, прозорий. Інші плавці також прозорі або з легким жовтим відтінком. Є жировий плавець. Верхня частина райдужної фарби пофарбована в червоний колір.
Догляд та утримання
Найбільш комфортно чорні неони почуваються в зграях від 10 особин. Для такої кількості рибок знадобиться акваріум щонайменше 60 літрів. Він має бути обладнаний кришкою, адже рибки можуть легко вистрибнути з акваріума.
Як ґрунт найкраще використовувати чорний пісок або темну дрібну гальку. Рибки добре виглядають в акваріумах з живими рослинами та натуральними декораціями (корчі, каміння).
Для підтримки високої якості води необхідна ефективна фільтрація та аерація, протягом має бути помірним. Не варто захоплюватися яскравим освітленням, чорні неони віддають перевагу приглушеному світлу. У цьому можуть допомогти рослини, що плавають на поверхні (пісті, річчі). Рибки теплолюбні, тому в акваріум необхідно помістити терморегулятор.
Неони дуже погано переносять посадку в свіжі акваріуми, що не устоялися, бажано запускати їх в акваріум після декількох місяців з моменту запуску.
Сумісність
Чорні неони – чудовий вибір для загального акваріума із мирними тропічними рибками. При утриманні в зграї рибки активні та абсолютно нешкідливі. Гарними сусідами стануть: даніо, розбори, гурамі, ляліуси, коридораси, анциструси, тетри. Щодо змісту з креветками, то тут не все однозначно.
|