Неон блакитний має вузьке й витончене тіло. Розмір рибок зовсім невеликий: самки виростають до 4 см, самці – трохи менші. З обох боків тіла проходить сяюча блакитна смуга, яка переливається у відбитому світлі зеленим або блакитним сяйвом. Під нею розташована друга смужка – червона, вона простягається від середини тіла до хвоста (за цією ознакою блакитного неона легко можна відрізнити від червоного, у якого червона смуга тягнеться по всьому тілу). Плавники у рибки невеликі і практично прозорі. Але є й вуалева форма.
Тривалість життя блакитного неона в акваріумі – 3-5 років.
Блакитний неон – типова зграйна рибка, тому в одному акваріумі необхідно тримати не менше 6 особин. Але найефектніше виглядають зграйки з 15 і більше особин. Рекомендований об’єм акваріума – від 50 літрів. Наявність кришки бажана, бо рибки, злякавшись, можуть легко вистрибнути.
Найкраще блакитні неони виглядають у густих заростях водоростей, розбавити які можна натуральним камінням і корчами. Ґрунт краще використовувати темний, так рибки будуть виглядати яскравіше.
Не рекомендується висаджувати блакитних неонів у свіжі акваріуми, цьому виду дуже важливі стабільні параметри води. Акваріум необхідно обладнати фільтром, компресором і терморегулятором, адже ці тропічні рибки люблять чисту та теплу воду. Освітлення має бути помірним.
Раз на тиждень слід підмінювати воду – до 20% від об’єму акваріума.
Блакитні неони чудово підходять для утримання у загальних акваріумах із мирними тропічними рибками. Відмінними сусідами стануть інші види неонів, тетри, кардинали, расбори, гупі, пецилії, дрібні райдужниці, вишневі барбуси і навіть скалярії.
|